نشست صمیمی مسئولان با سرمایه داران و سرمایه گذاران شهرستان در محل اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان با تلاوت آیاتی چند از کلام اله آغاز گردید .

در این نشست فرهنگ فرهادی بیان داشت : ارسنجان منطقه ای مستعد در جهت سرمایه گذاری است چون هم دارای ظرفیت های متعدد ، پتانسیل های طبیعی و نیروی کار می باشد . سپس در خصوص آماده بودن امکانات آب ، برق و گاز در شهرک صنعتی و همچنین طرح های توجیهی و تسهیلات جهت راه اندازی طرح ها خبر داد .

وی اظهار کرد : یکی از دغدغه های اصلی سرمایه دار و سرمایه گذار ، امنیت شغلی و بازگشت سرمایه است . سپس به بیان مباحثی چون تفاوت جذب سرمایه در کشورهای خارجی ، تاکید بر سرمایه گذاری غیر دولتی ، جذب سرمایه گذار خارجی و ایرانی در شهرستان ، استفاده از محصولات با آب کمتر ، استفاده از آبیاری مدرن و بسته ، جذب نیروی کار محلی و بومی ، حمایت و ایجاد امنیت شغلی برای سرمایه گذار ، ایجاد برنامه در جهت استراتژی و فرهنگ کشاورزی ، ایجاد اتاق فکر برای همسان سازی و یکپارچگی افکار پرداختند .

ایشان در ادامه فرمودند با توجه به دغدغه های اصلی مقام معظم رهبری که همان اقتصاد و فرهنگ است مسئولین امر همه باید در اعتلای این دو مقوله تلاش کنند و با بیان اینکه پتانسیل های مهم شهرستان به خصوص نیروی انسانی در جهت بالفعل رساندن ، برنامه ریزی و تدابیر اساسی اندیشه شود . وی افزود توسعه دادن جلسات جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی و مردمی در جهت تحقق پتانسیل های موجود با حاکمیت دولت ، باید راهبردهای اجرایی و وزارتی به کار گرفته شود و در پایان سخنان به بهره وری و ارتقاء کیفیت و کمیت تولید ، ایجاد جاذبه لازم در سرمایه گذاری ، ارائه تسهیلات توجیهی ، توسعه فعالیتهای بخش خصوصی ، حمایت تولید در بخش کشاورزی ، صنعت و علم ، فعال سازی شرکتهای فنی و مهندسی و تلاش دولت تدبیر و امید در جهت بالا بردن رشد اقتصادی و کاهش تورم و اقتصاد مقاومتی اشاره کردند .